GUARDIANS OF THE GALAXY

İlk Görünüşü

Ronan the Accuser

İlk Görünüşü Fantastic Four #65 (1967)'de olmuştur. Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılmıştır. Captain Marvel, Avengers, Ms. Marvel, Silver Surfer ve Iron Man serilerinde çeşitli roller oynamıştır.

 

 

Parça: Five Finger Death Punch - Never Enough

HİKAYESİ VE ÖZELLİKLERİ

Ronan the Accuser

Ronan the Accuser, süper insan güçlerine sahiptir, yüksek güç, dayanıklılık, yüksek hız ve gelişmiş refleksleri vardır, bunlar da giydiği dış iskelet zırhındaki ekipmanla birlikte katlanarak artar. Ronan'ın zırhı ayrıca görünmez alanlar oluşturabilir, eldivenleri yaşam formlarını donduracak derecede soğukluk yayabilir. İyi eğitimli ve tam donanımlı bir askerdir ve Kree ordusunda yüksek askeri zekayı da beraberinde getiren savaş eğitimi almıştır. Kree İmparatorluğu'nun anayasasını ve kanunlarını harfi harfine ezbere bilir.

Ronan, Kree İmparatorluğu'nun başkenti Hala'da sofistike bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Askeri vali ve jürilerden oluşan İthamcı heyetin bir üyesi olmuştur. Rütbe terfileri olağan dışı gelişmiştir ve kısa sürede imparatorlukta 3. en önemli adam haline gelmiştir. Organik süper zekaya sahip bir bilgisayar olan Supreme Intelligence, Ronan'a Ronan the Accuser ünvanını vermiştir.

SAVAŞLARI VE YARGILAMALARI

Ronan the Accuser

Ronan dünyaya, Fantastic 4'un robot Sentry-459'u yok etme olayını araştırmak için gönderilir. Ronan olayla alakalı Fantastic Four ile savaşır ve mağlup olur. Ronan'ın mağlubiyetinde Captain Mar-Vell'in da payı büyüktür.

Ronan daha sonra Kree lideri Supreme Intelligence'ı devirmek için Zarek ile gizli planlar yapar, onu devirmek istemesi Kree'nin insan olmayan bir bilgisayar tarafından yönetilemeyeceğini düşünmesinden dolayıdır. Bu girişimi de başarısız olur, Ronan, Rick Jones'un psiko güçleri tarafından felç olur ve Kree'nin kontrolü Supreme Intelligence'ın elinde devam eder. Ronan ceza olarak Supreme Intelligence tarafından mental olarak bastırılır ve çeşitli durumlarda Mar-Vell ile savaşmaya zorlanır. Daha sonra zihnini toparlar ve ilk baştaki heyet görevine geri döner. 2. Kree-Skrull savaşında Silver Surfer'ın bir kopyasını infaz eder. Kree- Shiar savaşı çıktığı zaman kurulan Starforce ekibine dahil olur.

Dünya hapishane gezegeni haline geldiği zaman Ronan hapishane müdürü olarak görev yapar. Supreme Intelligence, galaktik konseyde Ronan'ın adını kullanarak arkasından çeşitli işler çevirir ve Ronan'ı çok zor durumda bırakır. Iron Man, Mister Fantastic, Giant Man ve Bruce Banner tarafından saldırıya ve yenilgiye uğrayan Ronan, U.S. Agent tarafından yakalanır.

Tana Nile tarafından hainlikle yargılanır. Annihilation Wave'e karşı Kree İmparatorluğu'nu savunduğunda ismini temizler ve kendisini hain gösteren asıl haini öldürür. Daha sonra bu büyük planı yapan Supreme Intelligence'ı da yok eder ve Kree'nin yöneticisi olur.

Ronan the Accuser, Black Bolt'un Inhumans ırkından olan karısı Crystal'den barışı korumak adına Black Bolt'un emriyle ayrılmak zorunda kalmıştır.

Phalanx istilasında Super-Skrull ve Wraith ile beraber çalışarak halkını özgürlüğe kavuşturur. Cancerverse savaşında Ronan, Nova'nın ana saldırı ekibinin bir üyesidir. Birlikte Galador'u Dire Wraiths'den korurlar ve Magus'u yeniden canlandırmaya çalışan Universal Church of Truths'a karşı savaşırlar. Ronan daha sonra Thanos'un yardımcılarından Black Dwarf ile savaşır ve onu öldürür.