RHINO

RHINO - ALEX O'HIRN

İlk Görünüşü

RHINO

İlk görünüşü Ekim 1966'da The Amazing Spider-Man #41'de olmuştur. Stan Lee ve John Romita, Sr. tarafından yaratılmıştır. Gerçek adı Aleksei Mikhailovich Sytsevich'dir.

Alex O'Hirn normal bir suçlu iken küçük kuyumcu soygunculuğu yapmaktadır. Fakat Örümcek Adam tarafından yakalandıktan sonra, ondan nefret etmeye başlar. Onun bu hırsını gören Master Planner , onu hapisten çıkararak vücudunu gergedana benzeyen kalın polimer maddesinden elde edilmiş bir giysi ile kaplar ve bir tür radyasyon verir. Verilen radyasyon Alex O'Hirn'in zekasının düşmesine neden olur fakat bedeni bu radyasyon sayesinde bir gergedanın mislice katı dayanıklı ve güçlü çok hızlı koşabilen bir hale gelir. Ve bu gücünü Örümcek Adam'ı yok etmek için kullanmaya başlar.

 

Parça: In Flames - Only For The Weak

HİKAYESİ VE ÖZELLİKLERİ

RHINO

Aleksei Sytsevich, Rhino yapıldıktan sonra ajanlar tarafından Albay John Jameson'ı kaçırmak üzere görevlendirilir. Ajanların amacı, uzaydan henüz dönmüş olan albayın beraberinde dünyaya getirdiği dünya dışı formu ele geçirmektir. Rhino görevi yerine getirmek yerine Spider Man'in peşine düşer ve itikamını almak ister ancak dövüşte bir kez daha ona mağlup olur. Kendine geldiğinde sakinleştiriciler yardımıyla hapishanede tutulmaktadır. Kısa zamanda hapishaneden kaçar ve görevini yerine getirmek üzere Jameson'ın peşine düşer. Ancak bu sefer de Spider Man müdahale eder ve Curt Connors'ın geliştirmiş olduğu kimyasal ağlarını boynuzuna fırlatarak Rhino'yu baygın hale getirir.

Rhino'yu yaratan bilim adamları tekrar ona ulaşarak bu sefer kendisine Justin Hammer tarafından geliştirilmiş çok daha güçlü ve çıkarılabilen bir zırh takarlar.Gama radyasyonu hakkında bilgilerini çalmak için Bruce Banner'ı kaçırma görevini kabul eder ve Banner'ın peşine düşer. Karşılaştıklarında Banner, Hulk'a dönüşür ancak henüz dövüşün başındayken yanıbaşındaki kamyonetin havaya uçmasından ötürü Rhino ölümcül şekilde yaralanır. Hulk'ın öfkesi dinmez ve ölmek üzere olan Rhino'ya saldırır. Rhino, Hulk'ın güç dolu ağır saldırısından bilincini kaybeder ve komaya girer. Bayılmadan önce son hatırladığı şey eğer bu adil bir dövüş olsaydı o dövüşü kazanacağıdır. Hulk onu öldü zannedip arkasını döner ve uzaklaşır.

İnsanüstü güce, hıza, dayanıklılığa sahiptir. Zırhı yüksek düzey hasarlara ve çok yüksek sıcaklığa karşı dayanıklılık sağlar. 2 adet boynuzu bıçak gibi keskindir.

HULK VE PUNISHER

RHINO

Hulk tarafından komaya sokulduktan aylar sonra Rhino, Leader tarafından hastaneden kaçırılır, komadan uyandırılır ve iyileştirilir. Rhino'nun Banner'a olan nefretinden faydalanmak isteyen Leader, Banner ve Betty Ross'un düğünlerine engel olmaları için onu görevlendirilir. Banner onunla karşılaşınca tekrar Hulk'a dönüşür ve onu bir yenilgiye daha uğratır, Rhino bu sefer gücü yerindeyken Hulk'tan kaçmayı başarır ve Leader'in peşine düşer. Kullanıldığını düşünmektedir ve çok öfkelidir. Leader'ın gemisine saldırır ve patlamada tekrar komaya girer. Leader bir süre sonra Hulk ile karşılaşır ve yediği dayakla felç olur. Komada olan Rhino'nun zihnine girerek onun vücüdunun kontrolünü eline alır ve Hulk'a tekrar saldırır. Hulk ve Rhino arasındaki savaş dünya dışı bir gezegene uzanır. Leader orada Rhino'nun zihnini serbest bırakmak zorunda kalır. Rhino kendine gelip bayılır. Bruce ve Rhino beraberce bir roketle dünyaya dönerler.

Bir süre sonra Rhino, Abomination ile birlikte ortaya çıkar. İkili, Hulk'ın tutulduğu Hulkbuster üssünde gamma bombasını aktive eder. Jim Wilson bombayı imha eder ve Hulk ikiliyle dövüşürken birbirlerine çarptırıp bayılmalarını sağlar. Rhino bu sefer de çok nadir bulunan bir mücevherin peşine düşer, Emissaries of Evil takımına girer, bu takım Doctor Strange tarafından yenilgiye uğrar ve sonucunda Rhino kaçar, saklanır. Saklanırken bilim adamı Doc Samson tarafından bulunur. Rhino daha sonra Moonstone, Blackout ve Electro ile birleşerek Project Pegasus kompleksinden kaçmaya çalışır ama bu girişimi de başarısızlıkla sonuçlanır. Bir başka macerada Fantastic Four'dan Thing ile savaşır.

RHINO

Rhino son olarak daha önce de birlikte çalıştığı Justin Hammer tarafından tutularak, Blacklash ve Scorpion ile birlikte Spider Man'i öldürme girişiminde bulunur ancak başarısız olur. Sinister Syndicate takımına girerek Spider Man'e bir suikast daha dener, Iron Man ile Los Angeles şehrinde karşılaşmak zorunda kalır ve yine kaybeder. Rhino daha sonra bir zeka ameliyatı geçirerek daha zeki bir hale getirilir. Deadpool ile karşılaşır ve mağlup olur. Civil War hikayesinde tekrar ortaya çıkarak Chameleon ile birlikte Spider Man'e saldırır.

Rhino bir banka soygunu yaparken yanlışlıkla güvenlik görevlisinin ölümüne sebep olur. O an karşısında Punisher'ı bulur ve dövüşü ağır şekilde kaybeder. Tam Punisher tarafından öldürülmek üzereyken Spider Man onu kurtarır. Olaydan sonra Kraven the Hunter'ın oğlu olan Alyosha Kravinoff tarafından ele geçirilir. Bu adam hayvan güçleriyle donatılmış insanları toplayıp bir hayvanat bahçesi oluşturmaktadır. Orada esir düşmüşken Punisher gelir ve hayvanat bahçesini dağıtır, Kravinoff'u da etkisiz hale getirir. Esirlerle beraber Rhino da kaçar. Güvenlik görevlisinin ölümünden kendisini çok suçlu hissetmektedir, adamın dul kalan eşine bir mektupla birlikte para yollar.

KAÇINILMAZ SON

RHINO

Rhino tamamen normal biri olmaya karar verir. Polise gider ve teslim olur. S.H.I.E.L.D. tarafından kostümü üzerinden çıkartılır ve Ryker's Adası'nda 25 yıla mahkum olur. Rus mafyası ve başka çeteler onu orada kiralamaya çalışırlar ancak Rhino teklifleri geri çevirir. Artık suça bulaşmayacaktır. Göstermiş olduğu iyi niyetlerinden dolayı cezası bitmeden şartlı tahliye alır ve hapisten çıkar. Çıkışta Doctor Tramma onu karşılar ve ona çok daha gelişmiş bir Rhino zırhı sunabileceğini anlatır. Sytsevich onu reddeder ve Yonkers'ta bir apartman dairesinde yaşamaya başlar, garson bir kızla tanışır ve onunla evlenir. Doctor Tramma başka birisini bulur ve zırhı ona giydirir, artık Yeni Rhino doğmuştur. Sytsevich, bu Yeni Rhino'yu ortadan kaldırması gerektiğini düşünür ancak Spider Man tarafından suça bulaşmaması için ikna edilir, Spider Man bu yeni düşmanı kendisinin yakalayacağını söyler. Sytsevich, J. Jonah Jameson'ın bir basın toplantısında Yeni Rhino'nun saldırısına uğrar, Spider Man'e verdiği sözü düşünerek yalan söyler ve onunla evdeki kostümünü giydikten sonra dövüşebileceğini söyler. Eve vardıklarında karısı Oksana'yı da alarak kaçmaya başlar. Kaçarlarken Yeni Rhino onları yakalar ve karısını öldürür. Aleksei öfkeyle evdeki eski Rhino zırhını giyer ve Yeni Rhino'ya saldırır. Spider Man olay yerine gelerek ona durması için yalvarır. Ancak Rhino onu tek vuruşla metrelerce yukarıya fırlatır. Daha sonra New Rhino'nun önce zırhını sonra kendisini parçalayarak onu feci şekilde öldürür.

Rhino daha sonra Doctor Octopus'un Sinister Six ekibine katılarak Spider Man ve Avengers takımıyla savaşır. Thor, Electro'yu uzaya gönderdikten sonra Rhino Thor'u alt eder. Bir sonraki karşılaşmalarında Doctor Octopus'un Kore'deki tesisinde Spider Man, Black Widow ve Silver Sable ile dövüşür. Spider Man'in elektrikli ağlarıyla etkisiz hale getirilir. Orada karısı Oksana öldükten sonra her şeyini kaybettiğini ve dünyanın yandığını görmek istediğini itiraf eder. Artık yaşamak için nedeni kalmamıştır. Tesis kendi kendini yok ederken Spider Man, Doctor Octopus ile mücadele etmektedir. Rhino, Silver Sable'ı da kendisiyle beraber ölmesi için koridora çiviler. Bu sayede Spider Man'e suçluluk hissi vererek intikamını almış olacaktır. Tesis suların altına gömülür, Rhino ve Silver Sable birlikte boğularak ölürler.