Parça: Three Days Grace - Animal I Have Become


Ozellikleri

Deadpool bir katildir.Sınırları vardır, kadın ve çocuk öldürmez. Düşmanlarını öldürmek onun için bir sanat gibidir. Her öldürüşüne özen gösterir.Ninja eğitimi vardır ayrıca çok da iyi nişancıdır her silahı kullanabilir ve bunu ister. Kendini ışınlamak için yanında ışınlanma aleti taşır. İyileşme yeteneği çok güçlüdür. İyileşme yeteneği Hulk’ın onu parçalamasına bile dayanabilir. Kafasının ya da vücudunun herhangi bir parçasının kopmasına alışıktır. Deadpool’un iyileşme yeteneği Wolverine'e göre daha iyidir ve ona süper insan kuvveti de verir. Zehir ve alkol benzeri şeylere dayanıklıdır asla sarhoş olmaz. İyileşme yeteneği onun beyin hücrelerini öldürüp canlandırdığından delidir ve şizofrendir. Kafasında onu yansıtan 2 kişiliği daha vardır. Çizgi romanlarda onun düşünce kutuları bu yüzden 2 türdedir. Derisi kanser hücrelerini yeniler ve öldürür bu yüzden derisi çok çirkindir bu nedenle asla kostümünü ve maskesini çıkarmaz. Görsel hafızası çok iyidir kolayca unutmaz. Deli olmasının yanında çok iyi plan yapar. Planları herkese çok saçma gözükür ama en sonunda bütün planları tutar. Ayrıca Deadpool ölümsüzdür fakat ölümsüz olmasının nedeni iyileşme yeteneği değildir. Ölümsüz olmasının nedeni Thanos’ un onu lanetlemiş olmasıdır. Yeni X-force 800 yıl sonraki gelecekte hala onun yaşadığını görür. Ayrıca Deadpool İngilizce’nin dışında Almanca,İspanyolca ve Japonca da konuşabilir. Aynı zamanda deli olduğu için beynine girilemez. Telepatlara karşı dayanıklıdır. Yani Professor X gibi kişiler ona pek bir şey ifade etmez.
WEAPON-X ve Deadpool

Weapon-X adı verilen askeri deney programınının kanserini tedavi edebileceğini öğrenenen Wilson öneri üzerine programa kayıt olur. Kanserinin çok ileri safhada olması ve tıbbi açıdan yapılabilecek bir şeyin kalmamış olması yüzünden bilimadamları farklı bir yol izlerler. Buna göre Wolverine’in tedavi faktörü Wilson’a eklenecek, lakin bu tedavi faktörü kanserin öldürdüğü her bir hücreyi anında üretebilmesi için geliştirilecektir. Bu nedenden ötürü Deadpool’un tedavi faktörü Wolverine’ininkine üstündür. Deney başarısız olur ve tedavi faktörü Wilson’u etkileyeceğine vücudunu istila eden kanser dokusuyla etkileşime geçer, neticisiyle, kanser olağan dışı bir hızla Wilson'un bütün vücuduna yayılır. Deneyin başarısız olduğuna kanaat getiren bilimadamları Wilson’u başarısız deneklerin yanına atarlar.

Bu başarısız denekler bir önceki aşamadan çok daha vahşi deneylere maruz kalırlar, bu vahşet o kadar korkunç durumdadır ki denekler ilk önce kim ölecek diye bahisde bulunurlar. Bu bahsin adı Deadpool’dur (Birebir Türkçeye çevrilirse; Ölüm havuzu) buna göre her denek ortak havuza (pool) para yatırır, kazanan bütün parayı alır. Bu yeni deneyler karşısında akli dengesini kaybetmeye başlayan Wilson ölümle yaşam arasında dalgalanırken Ölüm’ü farkeder. Ölüm hala canlı bir ölümlü tarafından farkedildiğini anlayınca şaşırır ve Wilson için farklı hisler beslemeye başlar. Ölümle bir nevi aşk yaşayan Wilson, ona kavuşmak için kendini öldürtmenin yollarını arar. Baş gardiyan Ajax’ı ne kadar kışkırtsa da Dr. Killebrew araştırmaları için Wilson’a canlı ihtiyacı vardır. Bu asi tavırlarıyla Ölümbahsinin en üst sıralarına tırmanan Wilson, diğer deneklerin de saygısını kazanır. Belirli bir süre sonra Ajax kışkırtmalara daha fazla dayanamaz ve hıncını Wilson’un arkadaşlarından birinden çıkarır, can çekişen arkadışını huzura kavuşturmak için kendi elleriyle öldüren Wilson laboratuarın birinci kuralına karşı gelmiş olur ve bu suçun cezası ölümdür. Ajax, Wilson'u kalbini sökerek öldürür ve onu ameliyat masasında öylece bırakarak deneklere gözdağı vermeye gider. Wilson’un ölüm anında duyduğu inanılmaz nefret ve kin tedavi faktörünün aktif hale gelmesini sağlamış ve Wilson’u ölümden geri getirmiştir, inanılmaz bir nefret patlaması yaşayan Wilson öc almak için Ajax’ın peşinden gider. Ajax’ı gözdağı verirken kıstıran Wilson, makinalı tüfekleriyle Ajax’ı paramparça eder. Weapon-X tarafından katledilen yoldaşlarının anısına kendisine Deadpool adını takar ve laboratuarı yok ederek olay yerinden kaçar.


Kaynaklar: http://tr.wikipedia.org, http://frpnet.net/
© 2015 Disney Interactive, The Walt Disney Company, Marvel., KABAM INC..